Привіт, відвідувачу ресурсу БЛОГ НАУКИ. Здається ти використовуєш AdBlock.
Якщо бажаєш підтримати проект, додай наш сайт у виключення.
Як відключити ?

БЛОГ НАУКИ

Досліджуйте світ навколо Вас

2016-01-02

Оселівка - Перківці

Приблизно за 20 км від м. Кельменці, одного з районних центрів Чернівецької обл., розміщено два чудових населених пункти – с. Оселівка та с. Перківці. Окрім безкраїх полів, тут протікає р. Дністер, що звиваючись наче вуж, злизує каменисті береги Чернівецької та Хмельницької областей.

Оселівка

Природні умови дуже нагадують степ, що плавно переходить в гірські пейзажі.
Оселівка

Село Оселівка почало своє існування в 1763 році, ще за часів турків, тоді воно мало назву Кишло-Неджимове.
Назву «Оселівка» село одержало у 1947 році. У селі проживає близько 900  чоловік. Загальна площа села становить 363,8 га.
Жителі села з давніх-давен займалися землеробством. Вирощували зернові та технічні культури, розводили ВРХ, птицю. В минулому на території сільської ради добували білий камінь і продавали його в інші міста.
Відоме село також і наявністю кількох палеолітичних пам’яток. Найвідомішою з них є багатошарова стоянка Оселівка I (Кишла Неджимова). Вона була відкрита в 1923 році румунським дослідником Ч. Амброжевичем. Пізніше (1966-68 і 1985-86) тут вела розкопки Дністрянська експедиція під керівництвосм О. Черниша. Археологами було досліджена площа  близько близько 500 м2, де були знайдені залишки чотирьох поселень середнього та пізнього палеоліту, мезоліту. Також тут були знайдені  залишки давньої фауни (мамонт, північний олень, кінь, зубр) і скребла, ножі, скобелі, скребки, розтирачі і відбійники зроблені з кременю. 

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Оселівка

Село Перківці засноване в XVIII столітті та розташоване в 16 км на схід від районного центру м. Кельменці. Тут проживає близько 1800 чоловік.
В селі у 1946 році було засновано колгосп «Дружба народів». Він включав 2281 га землі з неї 83 га саду та 24 га виноградників. Вирощували зерно та буряки, напрям скотарства – м’ясо-молочний. 

Перківці

Перківці

Перківці

Перківці

Перківці

Перківці

Перківці

Перківці

Перківці

ПерківціПерківці

Перківці

Для тих хто бажає відвідати ці місця, є лише одна порада – приїжджайте сюди на машині, інакше доведеться багато ходити.)

     Матеріал взято з наступних ресурсів: http://ukrssr.com.ua/, http://bukportret.info/, Черныш А.П. Исследование в Оселивке на Днестре. В кн.: Археологические открытия 1968 г. М., 1969. О.С. Ситник.
      Автори фото: Ярошинська О. Г.

Автор: Ярошинська О. Г.

Вгору