Оптичні волокна відкривають нові можливості для дослідження динаміки Землі

Дослідники вплітають оптичні волокна в недорогу мережу сейсмічних датчиків, які можуть досліджувати приховану динаміку Землі.

Дослідники знаходять спосіб використання оптичних волокон для створення мережі сейсмічних датчиків, що можуть досліджувати приховану динаміку Землі. Оптоволокно, яке колись використовувалося геофізиками для підключення метеостанцій та підводних датчиків тиску, тепер може використовуватися як датчик сам по собі. За останні кілька років дослідники проклали кабелі на льодовиках, вулканах, вічній мерзлоті та в зонах розломів землетрусів. Вони також підключилися до невикористаних «темних» волокон в існуючих телекомунікаційних кабелях, щоб вловлювати вібрацію від таких слабких джерел, як пішоходи та автомобілі.

Оптоволокно пропонує еквівалент сейсмометра через кожні метр або два вздовж кабелю, що відрізняється від традиційних сейсмометрів, що розташовуються на багато кілометрів один від одного. Ця щільність у поєднанні з низькою вартістю та міцністю оптоволокна спонукала дослідників прокладати кабелі в будь-якому місці, де земля може тріснути чи хрумтіти, подрібнювати чи терти.

Останні вимірювання волокна є доказом його потенціалу, але сфера зараз розвивається, каже Андреас Фіхтнер, сейсмолог з ETH Zürich. Fiber відкриває раніше невідомі розломи землетрусів, приховану механіку лавових озер та несподівані реакції під час підводних зсувів.

Автор: