Пожежі, спричинені птахами: як електричні лінії загрожують лісам та дикій природі

Опубліковано:

в

У 2014 році сталося дві страшні пожежі, одна в Чилі, а інша в Айдахо (США), внаслідок яких загинуло 13 людей і було зруйновано понад 2500 будинків. Експерти встановили, що обидві катастрофи були спричинені птахами. Птахи часто сідають на електричні лінії, але якщо вони торкнуться неправильних проводів, то можуть згоріти. Крім того, якщо птахи впадуть на сухе місце, то можуть спричинити лісову пожежу.

З 2014 по 2018 рік в США сталося понад 30 пожеж, які спричинили птахи. Дослідники зібрали дані про ці пожежі та виявили, що 44 з них були спричинені птахами. Найбільша кількість таких пожеж спостерігалася в екологічному регіоні, що простягається від південної Орегону через Каліфорнію до північного Мексики, обмеженого Тихим океаном та горами Сьєрра-Невада. Цей регіон має особливий клімат з м’якою та вологою зимою та спекотним та сухим літом. Це призводить до швидкого висихання багатьох рослин, які можуть стати паливом для лісової пожежі.

Електричні лінії не тільки створюють загрозу пожежі, але й загрожують життю птахів. Дослідження, проведене в Ірані, показало, що в 2018 році 15% з 235 птахів які загинули на лініях електропередач належали до видів, які перебувають під загрозою зникнення.

Електричні лінії становлять серйозну загрозу для лісів та дикої природи, тому необхідно звертати увагу на їх вплив на довкілля та розробляти заходи для зменшення ризику пожеж та пошкодження диких тварин. Наприклад, в Іспанії було розроблено спеціальні підставки для електричних ліній, які дозволяють птахам сидіти на безпечній відстані від проводів. Також було встановлено спеціальні кігті на трансформаторах, які дозволяють птахам спочивати, не потрапляючи на проводи. Ці заходи є важливими для збереження дикої природи та зменшення ризику пожеж у лісах.

Автор: