Новини у кілька слів: Трекери вуглецю, коригування Китаю щодо нульового рівня COVID-19 та 8 мільярдів людей

ЗМІНИ КЛІМАТУ

Викиди вуглецю зростають, але з’являються нові інструменти для їх відстеження Вчені з Глобального вуглецевого проекту повідомили минулого тижня, що викиди вуглецю діоксиду зі спалювання копалин піднімаються на 1% цього року порівняно з 2021 роком, що ускладнює завдання багатьох країн щодо досягнення нульових викидів вуглецю до 2050 року. Причиною зростання є послаблення заходів, пов’язаних із пандемією, зокрема збільшений авіаперевізників. Нові інструменти, які були представлені минулого тижня, дадуть змогу поліпшити можливість відстеження, підтвердження та регулювання парникових газів. Один з них, розроблений коаліцією Climate TRACE, використовує супутникові знімки та алгоритми машинного навчання, щоб виявляти та вимірювати викиди з 72 000 джерел, включаючи електростанції. Окремо, ООН представила систему Methane Alert and Response System, яка використовуватиме дані з нових супутників, які здатні виявляти великі витоки метану, потужного парникового газу. Анонси були зроблені в той час, коли політики на конференції ООН з питань клімату в Єгипті обговорювали, чи та як багаті країни мають платити за кліматичні збитки для країн з низьким рівнем доходів.

ДЕМОГРАФІЯ

Кількість населення світу перевищила 8 мільярдів, але темпи зростання зменшуються На цьому тижні ООН повідомила, що кількість населення Землі досягла вісім мільярдів людей. Однак темп зростання зменшується, і глобальна кількість населення може почати зменшуватися наприкінці століття, після досягнення позначки приблизно 10,4 мільярда, за даними Департаменту ООН з економічних та соціальних питань. У звіті «Прогнози світового населення 2022 року» зазначається, що дві третини глобального населення вже проживає у країні або регіоні, де середній рівень народжуваності за життям становить менше 2,1 дитини на жінку, що приблизно відповідає рівню нульового зростання для населення з низькою смертністю. Понад половина прогнозованого зростання глобального населення між теперішнім часом і 2050 роком буде сконцентрована в восьми країнах: Демократична Республіка Конго, Єгипет, Ефіопія, Індія, Нігерія, Пакистан, Філіппіни та Танзанія.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

Китай послаблює деякі правила COVID-19 Китай на тижні оголосив про 20 редакційних змін заходів контролю та запобігання пандемії, які дещо полегшують тягар на його втомленому та розчарованому населенні. Серед змін – скорочення терміну перебування в обов’язкових місцях карантину для міжнародних мандрівників та близьких контактів інфікованих людей з 7 днів до 5 днів, припинення відслідковування контактів контактів пацієнтів та обмеження масового тестування лише в ситуаціях, де джерело інфекції невідоме. Місцеві уряди зберігають відповідальність за встановлення термінів, місць та тривалості блокувань, які нашкоджують промисловості та спричиняють все більш гнівні протести; 14 листопада мешканці Гуанчжоу порушили блокаду, збивши бар’єри та маршрутували по вулицях. Зміни політики відбуваються в той час, коли COVID-19 знову починає набирати обертів в Китаї: Національна комісія зі здоров’я повідомила про 17 909 нових випадків 14 листопада, що є найбільшим показником з весни. Більшість нових випадків були безсимптомними.

КЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Препарат від Роша проти хвороби Альцгеймера не виправдав очікувань Антитіло, яке фармацевтичний гігант Рош розробив для лікування хвороби Альцгеймера, спрямовуючись на бета-амілоїд, білок, який накопичується в мозку пацієнтів, не пройшло в двох великих клінічних дослідженнях фази 3. За даними Роша, ін’єкції гантенерумабу сповільнили когнітивний регресів на стандартних тестах лише на 6% або 8% у дослідженнях з майже 2000 людей з легкою деменцією, спричиненою хворобою Альцгеймера. Ця знижка не має статистичної значимості. Препарат видалив менше бета-амілоїду, ніж очікувалося, що, на думку деяких вчених, пояснює його невдачу. Це розчарування слідує позитивним результатам раніше цього року для анти-амілоїдного антитіла під назвою леканемаб, яке виготовляють компанії Biogen та Eisai. Детальніші результати декількох антибіотиків будуть оприлюднені на зустрічі Клінічних випробувань хвороби Альцгеймера цього місяця.

Автор: