Танення морського льоду може призвести до руйнування південноантарктичних льодовиків

У лютому цього року, Британський антарктичний дослідницький центр оприлюднив тривожну знахідку. Морський геофізик Роберт Лартер побачив, що на заході Антарктики замість льоду з’явилася вода. Наступного дня супутникові обстеження підтвердили, що морський лід навколо континенту досяг рекордно низького рівня. Це означає, що морський лід Антарктики, який раніше здавався більш стійким до змін клімату, аніж лід Арктики, може настигнути тривалий спад, який матиме несподівані та погрожуючі наслідки.

Зменшення морського льоду може посилити закручену течію, яка називається Круговорот Росса, наблизити теплі води до берега та прискорити руйнування льодовика західної Антарктики. Цей льодовик зберігає достатньо води, щоб підняти рівень моря на 3,3 метри. На щастя, деякі дослідження вказують на те, що зменшення морського льоду вже показує ознаки сповільнення частини перевертального кола глобального океану, критичного “конвеєра” течій, які розподіляють тепло та видаляють діоксид вуглецю з атмосфери.

Все ж таки, Лартер вважає, що ці прогнози неприємні та моторошні. Якщо морський лід дійсно зменшується, нас чекає багато неприємних наслідків.

Зменшення морського льоду може спричинити зміну у взаємодії південноантарктичних льодовиків з океаном, що може призвести до їх швидшого танення та підняття рівня моря. Однак, зважаючи на те, що південний полюс знаходиться далеко від більшості населених пунктів та інфраструктури, багато людей можуть не розуміти повну міру загрози, яку представляє зміна клімату в Антарктиці. Тому важливо поширювати інформацію про можливі наслідки цих змін та приймати заходи для їх запобігання.

Автор: